Daha...

Popüler motor sporlarından olan F-1 yarışları, yarışa katılan otomobil markalarının takımları ile bu markları kullanan pilotların yarıştığı iki ayrı ana kategoride yapılır.

Yarışlarda kazanmak için gerek takımlar gerekse takımlar adına araçları kullanan pilotlar tüm kaynaklarını daha hızlı, daha güçlü, daha dayanıklı, daha güvenli, daha... vs. olabilmek için her şeylerini ama her şeylerini kullanarak yarıştırır ve/veya yarışırlar.

F-1 yarışlarını finanse eden kurum, kuruluş veya kişilerin bu büyük organizasyondan beklentileri ise ; ekranlardan yansıttıkları marka ve ürünlerinin, yerküre üzerindeki satış rakamlarını arttırması için tetikleme yapması ve sundukları ürün ve hizmetlerinin de tüketimlerinin ateşlenerek arttırılmasıdır.

Genellikle insan sağlığına zarar veren tütün ve alkol gibi ürünlerin üreticileri tarafından finanse edilen bu tür yarışların hangi amaca ve hangi oranda hizmet edeceği ise üzerinde ciddi olarak düşünülmesi gereken bir sorudur...

Evet ! zarf olan “Daha” sözcüğü Türk Dil Kurumunun yayınladığı Türkçe sözlüğünde : 1. şimdiye kadar, henüz. 2. olana ek olarak, olana katarak. 3. Kendisinden sonra üçüncü kişi iyelik eki alan bir sıfatla birlikte sözü edilen konuda en önemli durumu belirtmede 4. bundan başka, bunun dışında.olarak tanımlanmaktadır.

Daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha ayrıcalıklı haklara sahip olmak, daha... evet ! daha ön takısıyla aşağı doğru uzayıp giden istek ve arzular... duyularımızın algıladığı ve/veya duyularımızın etkilendiği hemen her konuda dini,hukuki ve ahlaki sınırlar çerçevesinde göstereceğimiz özverili, istikrarlı ve kararlı çabalarımız... istediğimiz veya istemediğimiz sonuçlara ulaşmaktan bağımsız, daima bizlerin mutlu ve huzurlu olasına yetmelidir. Aksi takdirde farkında olmadan duyularımızın esareti altına girer, yarınlarımızı düşünmekten yaşadığımız anı veya anları yeteri kadar derinlikte ve içerikte değerlendiremez, kim bilir ? belki de bir daha bulamayacağımız ama o an için elimizde varolan değerlerin tatlarını ve anlamlarını da yeteri kadar yaşayamaz, yaşatamaz veya yansıtamayız.

Unutmamalı ki yüreğimizin özündeki öz, bizlere yeryüzünde yaşamı yeterince nitelikli ve nicelikli olarak yaşamamız için “daha” sözcüğüyle taçlandıracak kadar kaynaklarını cömertçe vermiş ve bu kaynaklara uzanacak yolları ise bize bir çok kanaldan iletmiştir....

   

Bir daha

 

Yaşamakta olduğun

Yaşamı 

Planlayaraktan

Planlamaya çalışaraktan

Taşımak istediğinde

Şimdiden yarınlara

 

Algılasan da

Beş duyunla,

Sorgulasan da

Aklınla,

Hesaplasan da

Bildiğin kaynaklarla

Ortaya çıkan sonuçta

Unutma

Yaratanın

Sana vereceği kadarının

Olacağını da.

 

Kendininmiş gibi

Algıladığın kaynakların  

Geldiği ve gideceği

Adresi bilirsen

Takılmazsan 

Gelip geçen dahalara

Rahatlarsın

Yüreğindeki özün

Sana yaşatacakları dahalarla.

Yaşama Dair Makaleler

İletişime Geçin

Tüm soru istek ve görüşleriniz için lütfen bana yazın.