Harflerle mi, yoksa rakamlarla mı...

Birbirimizle olan iletişimimizde ağırlıklı olarak harflerin anlamlı dizilişleri sonucu oluşturduğumuz kelime ve cümleler ile rakamların oluşturduğu sayılardan yararlanırız.

Harfler ile kurguladığımız ifadeler, genellikle aklımız ve yüreğimizden beslenmekle birlikte, içeriğine yüklediğimiz veya taşımasını istediğimiz anlamın anlaşılabilirliği ; bizim neyi ifade etmek istediğimizden öte, karşımızdaki birey veya gruba neyi algılattığı veya neyi ifade ettiği ile orantılıdır.

Rakamların ise daha evrensel anlaşılabilirliği olmakla birlikte kapsadığı veya taşıdığı anlam genellikle somut gibi görünmekle birlikte soyuttur. Bizlerde beslendiği kaynak ise zekamız ve onun yönlendirdiği sonu gelmez sorularımızdır..

Huzurlu olmayı istiyorsak da ; sıfır ile bir rakamları arasındaki zarif ve bir o kadarda önemli ilişkiyi analiz etmekte fayda var. Biri ruh ve beden sağlığımız olarak alır, sonrasına ise bilgi, tecrübe, başarı, limitsiz kaynaklar,... vs. olarak da diğer her artı değerleri yanına sıfır olarak ilave edersek, ortaya çıkan rakamlar topluluğunun ifade ettiği sayı, inanılmaz bir değerler bütününü temsil eder. Oysa başındaki biri kaldırdığımızda ise, inanılmaz değerler toplamından hiçbir şey kalmaz, sıfırdan başka geride...

Harflerin veya rakamların hayatlarımızdaki karar süreçlerindeki öncelikleri ise, yüreğimiz ile zekamız arasındaki öne çıkma mücadelesinden galip çıkana ve beraberinde o an elimizde bulunan kaynaklarımıza bağlıdır..

Unutmamalıyız ki ; sözcükler her zaman ihtiyaçlarımıza çözüm üretmeye yetmeyeceği gibi, yaşamda da her zaman bir artı bir iki etmez.. Ayrıca ; rakam ve harfleri de doğru yer, doğru zaman ve doğru kişi ve olaylarda, düşünürken veya düşüncelerimizi paylaşırken kullanmamız, bize güç ile beraberinde mutluluk ve huzur kazandıracaktır.

 

Düet

 

Oluşur insan,

Ruhla bedenden ;

 

Ruhlarımız !

Bugün biz kiracıda,

Yarın ise sahibinde ;

 

Bedenlerimiz ise !

Seninde,

Benimde,

Bildiğimiz gibi,

Hipokrat yemini etmiş,

Ehil ellerde ;

 

Sorguladım,

Yüreğimdeki varlığını,

Karanlıkta harflerle ;

 

Olası yokluğunu,

Aradım zihnimde,

Aydınlıkta rakamlarda ;

 

Et tırnaktan,

Ruh bedenden,

Son noktaya gelmeden,

Bizler biliriz ki,

Ayrılmaz birbirinden ;

 

Müsaade varsa !

Sorayım özüne bende :

Rakamlardan,

Zekadan öte,

Düğümler oluşturmadan,

Gülümseyerek yaşamak için,

Yürekten başka adreste,

Var mı derde çare..

Yaşama Dair Makaleler

İletişime Geçin

Tüm soru istek ve görüşleriniz için lütfen bana yazın.